Dlaczego warto wykorzystywać drony do marketingu nieruchomości

Drony nie są w stanie zrobić tego wszystkiego za Ciebie
Oczywiście, drony to nie jest automatyczny złoty środek. Aby pokazać nieruchomość z jak najlepszej strony, potrzebny jest doświadczony operator.

Drony zależą również od warunków atmosferycznych. Jasne, w pochmurny dzień cień drona jest przesłonięty, ale z drugiej strony naturalne światło pozwala stworzyć magiczne ujęcia .

Drony wymagają doświadczenia, a jeśli chcesz używać ich na własną rękę, dużo praktyki i dopilnowywania regulacji prawnych. Choć drony mogą zapewnić unikalny punkt widzenia i tchnąć nową energię w prezentacje nieruchomości, to trudno jest uzyskać pożądany efekt bez doświadczenia.

Świat nieruchomości nieustannie się zmienia. W całej branży pojawiają się nowe trendy, nowe rynki i nowe technologie. Internet już całkowicie zmienił zasady gry dla pośredników. Dzisiaj klienci mogą zobaczyć nowe nieruchomości z zacisza swoich domów. Według Wall Street Journal, ludzie poszukujący nowych nieruchomości poświęcają około 60% czasu na przeglądanie zdjęć nieruchomości.

Z czego wiele osób może nie zdawać sobie sprawy, to to że najnowszy wielki skok w prezentowaniu nieruchomości już przybył. Prawie na pewno widziałeś je w lokalnym parku lub na YouTube. Zdalnie sterowane drony podbijają obecnie świat nieruchomości. Eksperci stwierdzili, że 83% klientów, woli pracować z agentami nieruchomości wykorzystującymi zdjęcia i filmy z drona. Zbadajmy korzyści płynące z wykorzystania dronów w marketingu nieruchomości.

W jaki sposób wykorzystywane są drony w branży nieruchomości?

Te urządzenia są obecnie wykorzystywane na imprezach sportowych, w branży filmowej, inżynierii i oczywiście, w nieruchomościach. Jeśli nie nadążysz za konkurencją, możesz zaryzykować pozostaniem w tyle!
Domy ze zdjęciami i filmami z drona sprzedają się o 68% szybciej niż te bez nich. Kiedy klient chce zobaczyć nieruchomość, zamiast poświęcać wielu godzin na fotografie, panoramy i oświetlenie, potrzebujesz jedynie kilku przelotów dronem aby ująć całą działkę.

Jest to jeden z powodów, dla których 73% klientów chętniej kontaktuje się z agentami posiadającymi filmy w swojej ofercie. Montaż, powolny zoom, zdjęcia wykonane w dowolnej odległości i pod dowolnym kątem – wszystko za pomocą jednego prostego narzędzia – drona. To może być po prostu nowa perspektywa, której potrzebujesz!

Wady i zalety dronów

Zalety:
Przede wszystkim drony pozwalają pokazać pełen obraz nieruchomości z zewnątrz. Bez długiego procesu organizowania wizyty w domu, czy sesji zdjęciowych z trudniejszych kątów, wymagających wykwalifikowanych fotografów. Cały teren można sfotografować w kilka minut.

Dają one również możliwość wykonania unikalnych ujęć działki, których nie można uzyskać z innym sposobem. Widok z lotu ptaka, powietrzna panorama 360, najazd na nieruchomość wzdłuż ulicy – żadne z nich nie było możliwe przed dronami.

Zdolność drona do przechwytywania wideo oznacza również, że potrzebujemy mniej treści. Nie ma potrzeby tworzenia całego albumu zdjęć nieruchomości – zrobi to jeden film z zewnętrz.

Ujęcia z drona dostarczają zbliżeń na części nieruchomości, do których fotograf nie byłby w stanie dotrzeć. Okna i górne piętra są teraz o wiele łatwiejsze do uchwycenia niż wcześniej.

Mniejsze drony można również wykorzystać do pokazania wnętrza domu, uchwycenia szerszych kątów i bardziej dynamicznych ujęć przestrzeni mieszkalnej. Oczywiście z odpowiednio wykwalifikowanym operatorem drona.

Wady:
Oczywiście, trzeba znaleźć wykwalifikowanego, przeszkolonego operatora drona. Jeśli chce się kupić sprzęt samemu, to trzeba się często liczyć ze sporym wydatkiem.

Regulacje prawne nakładają dużo obostrzeń na drony. Przeloty nad ludźmi, terenem zabudowanym, w pobliżu lotnisk itp. często wymagają uzyskania odpowiednich pozwoleń przez certyfikowanego pilota. Będziesz potrzebować kogoś kto wie co robi.

Drony nie są w stanie zrobić tego wszystkiego za Ciebie

Oczywiście, drony to nie jest automatyczny złoty środek. Aby pokazać nieruchomość z jak najlepszej strony, potrzebny jest doświadczony operator drona.

Wykorzystanie drona zależy od warunków atmosferycznych. Jasne, w pochmurny dzień cień drona jest przesłonięty, ale z drugiej strony to naturalne światło pozwala stworzyć magiczne ujęcia .

Trzeba też wziąć pod uwagę zakłócenia wywołane przez wiatr, opady deszczu czy indeks magnetyczny słońca. Drony są podatne na czynniki atmosferyczne bardziej niż w przypadku tradycyjnej fotografii. W razie rozbicia drona, co dla nowego operatora nie jest trudne, należy liczyć się ze sporym wydatkiem.

Drony wymagają doświadczenia, a jeśli chcesz użyć jednego na własną rękę, dużo praktyki i dopilnowywania regulacji prawnych. Choć drony zapewniają unikalną perspektywę i pozwalają tchnąć nową energię w prezentacje nieruchomości, to trudno jest uzyskać pożądany efekt bez doświadczenia.

Więcej
wpisów