Modele 3D z drona

Jednym z nowszych przykładów wykorzystania dronów jest tworzenie modeli 3D. Przy użyciu specjalistycznego oprogramowania przekształcamy zdjęcia lotnicze w cyfrowe modele przestrzenne.

Modele 3D z drona - fotogrametria lotnicza

Drony wyposażone w kamery to zasadniczo powietrzne skanery, które dzięki procesowi zwanemu fotogrametrią mogą być wykorzystywane do skanowania dużych obiektów, takich jak budynki, place budowy, czy po prostu duże powierzchnie terenu. Fotogrametria lotnicza polega na przetrworzeniu zdjęć zgromadzonych w powietrzu przez drony do formy komputerowych modeli 2D oraz 3D. Modele te mogą być obracane i powiększane. Ponieważ są one tworzone w całości na podstawie obrazów, miejsc uchwyconych przez drona, pokażą one każdy najdrobniejszy szczegół, jaki istnieje na tych zdjęciach.
Pomiary fotogrametryczne dronem

Co dają modele 3D z drona?

Przede wszystkim swobodę działań. Kontroluj obszar zainteresowań sprzed swojego komputera. Wykonujemy pomiary dronem odległości, powierzchni, objętości, wysokości czy spadki terenu. Wszystko to na podstawie danych pozyskanych podczas oblotu dronem.

Reprezentacja obrazowa chmury punktów

Jak powstają modele 3D z drona?

Pierwszy etap to zaplanowanie trasy oraz przeprowadzenie lotu, podczas którego zostaną pozyskane zdjęcia. Ważne jest, aby wykonać wiele nakładających się na siebie zdjęć tych samych obszarów.

Aby uzyskać wszystkie niezbędne zdjęcia dużego obszaru, może być konieczne wykonanie kilku linii lotów.

Tak pozyskane dane są następnie przetwarzane w specjalistycznym oprogramowaniu. Efektem czego jest tak zwana chmura punktów, czyli zbiór punktów w trójwymiarowej przestrzeni.

Przykładowy model 3D stworzony na podstawie nalotu fotogrametrycznego dronem.

Modele 3D z drona – Wrocław

Nasza firma tworzy modele 3D na podstawie nalotów drona. Świadczymy usługi zarówno na terenie Wrocławia jak i całej Polski. Wykonujemy pomiary z drona. Gwarantujemy sprawną i terminową realizację.

Fotogrametria z drona – Wrocław

Przeprowadzamy naloty fotogrametryczne na terenie miasta Wrocław i jego okolic. Do każdej realizacji podchodzi indywidualnie. Przed wylotem dokładnie planujemy trasę i parametry nalotu, tak aby dostarczyć Ci dokładne wyniki. Skontaktuj się z nami, aby otrzymać bezpłatną wycenę.

Ta strona korzysta z ciasteczek aby świadczyć usługi na najwyższym poziomie.
Dalsze korzystanie ze strony oznacza, że zgadzasz się na ich użycie. Aby zapoznać się z naszą polityką prywatności kliknij tutaj.