Zdjęcia z drona – jak wybrać operatora?

Czym są zdjęcia z drona?

W ciągu ostatnich kilku lat obserwujemy postęp technologiczny i coraz więcej dostępnych bezzałogowych statków powietrznych, co prowadzi do rosnącego zainteresowania fotografią lotniczą. Wykorzystanie zdjęć z dronów w Twoim projekcie pozwala uchwycić pełniejszy obraz z góry i pokazać unikalną perspektywę. Uzyskanie dobrych zdjęć z drona najprawdopodobniej będzie wymagało zatrudnienia profesjonalnego fotografa lotniczego.

Profesjonalista świadczący usługi w zakresie fotografii lotniczej posiada wiedzę i sprzęt niezbędny do stworzenia oszałamiających obrazów wizualnych dla Twojego projektu. Musisz mieć pewność, że Twój dostawca usług w zakresie fotografii z drona jest w stanie dostarczyć wysokiej jakości, dobrze skomponowane i zmontowane, gotowe do użycia zdjęcia lub wideo w celu ulepszenia prezentacji wizualnej Twojego projektu.

Wybór operatora drona

W dzisiejszych czasach wydaje się, że prawie każdy ma drona, ale aby znaleźć odpowiedniego lokalnego operatora drona do Twojego projektu, musisz dokładnie zrozumieć, czego szukasz, aby zapewnić sobie zadowolenie ze współpracy oraz otrzymanych zdjęć z drona. Jest wiele kwestii, które ostatecznie doprowadzą do wyboru fotografa lotniczego spełniającego Twoje wymagania. Zachęcamy do zapoznania się z różnymi opcjami, aby zrozumieć zarówno ograniczenia jak i możliwości fotografii z drona.

Kto wykorzystuje zdjęcia z drona?

Wykorzystanie ujęć z drona wzrosło w branży nieruchomości. Korzystamy z naszych dronów przy nowych inwestycjach mieszkaniowych, aby dać deweloperom i zainteresowanym stronom wyjątkową, perspektywę z lotu ptaka. W dalszej części projektu zdjęcia z drona będą wysyłane e-mailem do potencjalnych nabywców, aby pomóc w tworzeniu emocjonalnego związku z ich nowo wybudowanym domem. Niezależnie czy jest to osiedle obejmujące wiele domów, apartamentowiec, czy też projekt komercyjny, wynajęcie operatora drona może wzbogacić projekt o ciekawe filmy lub fotografie, przydatne szczególnie w mediach społecznościowych.

Filmy i zdjęcia z drona znajdują zastosowanie między innymi w:

Fotografia i filmowanie imprez
Budownictwo
Biura nieruchomości
Fotografia komercyjna

Jakiego drona wybrać?

Istnieje wiele różnych opcji przy wyborze platformy do zdjęć lotniczych. Tradycyjnie, jeśli chciałbyś fotografować z powietrza, oznaczałoby to zatrudnienie profesjonalnego fotografa, helikoptera i wyszkolonego pilota. Nowe technologie pozwoliły na operowanie znacznie mniejszymi jednostkami w zatłoczonych obszarach, robiącymi zapierające dech zdjęcia lotnicze, bez konieczności stosowania drogich śmigłowców. Przy wyborze drona, którym operator będzie wykonywał dla Ciebie ujęcia, zwróć uwagę na parametry aparatu. Doświadczony operator powinien pomóc Ci dobrać odpowiednią jednostkę latającą do Twojego budżetu i potrzeb.

Zdjęcia czy może filmy z drona?

Jest to bardzo ważna pytanie przed zamówieniem nalotu dronem, ponieważ trzeba będzie zapoznać operatora drona z Twoimi wymaganiami, aby mógł dostarczyć Ci właściwe materiały do Twojego projektu. Istnieje różnica w nalocie pod kątem zdjęć z drona a pod kątem filmów. Dlatego trzeba będzie wybrać odpowiedniego operatora drona dla jednego z nich lub dla obu. W FUTURAE specjalizujemy się zarówno w zdjęciach z drona, jak i filmach z drona i możemy osiągnąć oba te cele w ramach jednej wizyty w terenie.

Oczywiście większe projekty z zakresu fotografii z drona będą wymagały więcej czasu i wysiłku. Dlatego też, jeśli potrzebujesz setek zdjęć z drona, powinieneś liczyć się z tym, że zapłacisz więcej. Twój profesjonalny operator drona zawsze pomoże Ci zarekomendować ilość zdjęć lotniczych lub długość wideo z drona, które potrzebujesz do swojego projektu. Jesteśmy ekspertami w dziedzinie dronów i jesteśmy w stanie sprostać Twoim wymaganiom dotyczącym zdjęć i filmów z drona od początku do końca.

Lokalizacja

Twój operator drona będzie potrzebował znać miejsce, w którym będzie wykonywał zdjęcia z drona już na bardzo wczesnym etapie procesu rezerwacji. Operatorzy dronów są prawnie zobowiązani do przestrzegania pewnych ograniczeń. Nie oznacza to, że nie wolno nam latać wszędzie, ale są pewne względy przy planowaniu lotów dronem. Musimy ubiegać się o pozwolenie na loty między innymi w bezpośredniej bliskości lotnisk. Pewne ograniczenia prawne sprawiają, że wylot dronem nie zawsze możliwy jest z dnia na dzień. Korzystne może być również poszukanie operatora drona z okolicy, dzięki czemu jest mniej prawdopodobne, że zapłacimy mu za transport do i z danego miejsca. Obowiązuje u nas zasada braku kosztów podróży przy zdjęciach z drona do 20 kilometrów od Wrocławia oraz bardzo rozsądna stawka kilometrowa w przypadku dalszych tras.

Termin

Rezerwacja sesji zdjęciowej z drona zależy w dużej mierze od pogody. Ze względów bezpieczeństwa loty dronem nie powinny odbywać się między innymi w deszczu czy przy mocnych podmuchach wiatru. Czasem w dniu sesji zdjęciowej Twój operator drona będzie potrzebował dużo czasu, aby upewnić się, że może skomponować odpowiednie zdjęcia czy filmy z drona dla Twojego projektu.

Doświadczenie

Niezmiernie ważne jest, aby wybrać operatora drona z dużą ilością doświadczenia. Problemy mogą pojawić się i pojawiają w ciągu dnia, a Ty będziesz chciał, aby Twoja sesja zdjęciowa z drona dostarczyła możliwie najlepszych materiałów. Doświadczony operator drona dostarczy lepsze zdjęcia z dronów, ponieważ będzie miał większe zrozumienie zasad fotografii i wiedzę jak uzyskać najlepsze ujęcie.

Upewnij się, że sprawdziłeś portfolio Twojego operatora drona. W FUTURAE mamy ponad 3 lata bezpiecznych lotów, a w naszym rękawie znajduje się wiele projektów związanych ze zdjęciami z drona. Zarówno my jak i nasi dotychczasowi klienci wierzymy, że można na nas polegać, więc sprawdź nasze portfolio zdjęć z drona oraz przykładowe filmy z drona.

Więcej
wpisów