Usługi dronem
dla budownictwa

Wykorzystaj drony na swoim placu budowy. Chętnie udzielimy dodatkowych informacji na temat naszych usług dronami. 

Drony w budownictwie znajdują zastosowanie w całym cyklu życia obiektu budowlanego.

1. Projektowanie i ofertowanie

Już na etapie przetargu stworzenie ortofotomap i numerycznego modelu terenu przyszłego placu budowy pozwoli Ci na precyzyjny obmiar robót, a co za tym idzie ofertowanie dokładniejsze niż konkurencja. Zdjęcia okolicy idealnie sprawdzą się jako tło do wizualizacji architektonicznych.

2. Budowa

Wraz z rozpoczęciem budowy drony znajdują zastosowanie przy inwentaryzacji placu budowy oraz weryfikowaniu robót ziemnych. Comiesięczne naloty pozwolą na sprawne dokumentowanie postępu prac budowlanych i łatwe porównywanie ich w czasie. Tereny niebezpieczne oraz trudno dostępne nie stanowią problemu dla dronów.

3. Eksploatacja

Drony pozwalają podnieść bezpieczeństwo i skrócić czas inspekcji. Tam gdzie dotychczas wymagana była kosztowna i czasochłonna instalacja rusztowań, uprzęży czy podnośników dron podlatuje w kilka minut. Dzięki odpowiednim czujnikom możemy dostarczyć materiał do inspekcji wizualnej czy termowizyjnej.

Liczby

2:1

oszczędności podczas pomiarów terenu dronem w stosunku do tradycyjnych metod.*

*według raportu Bechtel.

W 2016 roku 20% firm budowlanych wykorzystywało drony na placach budowy.*

*według raportu Goldman Sachs.

Czas trwania inspekcji

Legenda

  • Drony
  • Metody tradycyjne

Nakłady finansowe na inspekcje

Inspekcja dronem pochłania jedynie 15% czasu i 30% nakładu finansowego potrzebnego przy klasycznych metodach inspekcji.*

*według raportu Turkey Red Media.