Termowizja z drona

Kamery termowizyjne oferują nowy wymiar dronowych inspekcji. Wykazane hotspoty i różnice temperatur pozwalają na precyzyjną i szybką reakcję.

Termowizja z drona

Czujniki termiczne są coraz częściej stosowane w przypadku bezzałogowych statków powietrznych, dając użytkownikom pogląd „z powietrza”, niezależnie od warunków oświetlenia i pokrycia terenu. Wszystkie zgromadzone w ten sposób dane są następnie wykorzystywane do generowania niezwykle dokładnych map termograficznych skupiających się na pojedynczym budynku, konkretnym obszarze lub nawet całym regionie. Termowizja z drona pozwala na ukazanie strat ciepła niewidocznych z poziomu gruntu.

Dlaczego termowizja z drona?

Kamera termowizyjna na dronie zamienia go w potężne narzędzie, które może być używane w wielu sektorach jak na przykład budownictwo, górnictwo, energia odnawialna, nadzór, archeologia czy ratownictwo.
Drony wykorzystujące radiometryczne kamery termowizyjne przekazują informacje o temperaturze w każdym pikselu zarejestrowanego zdjęcia.

Farma fotowoltaiczna zdjęcie z drona

Jakie są ograniczenia termowizji?

Ponieważ energia cieplna może być odbijana od błyszczących powierzchni, kamery termowizyjne nie widzą przez szkło. Kamery termowizyjne wykrywają tylko ciepło. Nie „widzą” przez obiekty stałe, ubrania, mury z cegieł itp. Rejestrują ciepło wydobywające się z powierzchni obiektu. Deszcz i silna mgła mogą poważnie ograniczyć zasięg kamer termowizyjnych, ponieważ światło jest rozpraszane przez krople wody.

Termowizja z drona – Wrocław

Wykonujemy naloty dronem wyposażonym w radiometryczną kamerę termowizyjną. Jesteśmy z Wrocławia, ale wykonujemy termowizje z drona na terenie całej Polski. Jeżeli interesuje Cię termowizja z drona to dobrze trafiłeś.

Badania i pomiary termowizyjne z drona – Wrocław

Przeprowadzamy badania i pomiary termowizyjne dronem. Dzięki dronowi wyposażonem w kamerę termowizyjną otrzymujemy dokładne termogramy. Skontaktuj się z nami, aby otrzymać bezpłatną wycenę pomiarów termowizyjnych z drona.